..::Hírek::.. : Mikor kell aláírni a menetlevelet? Fuvar végeztével, vagy kezdetével? |
Mikor kell aláírni a menetlevelet? Fuvar végeztével, vagy kezdetével?
Raho 2005.05.10. 13:19
Mikor kell aláírni a menetlevelet? Fuvar végeztével, vagy kezdetével? Én úgy tudom, gyakorlat, tanfolyam alapján, hogy a végén szignózzák, bizonyítva, hogy az adatok valósak. A sofõrömet 5000 Ft-ra megbüntették, mert nem volt aláírva.
A kérdés tisztázásához megkérdeztük a Zala Megyei Közlekedési Felügyeletet, akiktõl a következõ választ kaptuk:
„A fuvarlevelet vagy autóbusz menetlevelet a szolgáltatás megkezdése elõtt a szolgáltató a szerzõdés vagy megállapodás alapján elõre kitölti. Minimum adatok, melyek elõre rögzíthetõk:
Autóbusz menetlevél esetén: a felek megnevezése, címe, az autóbusz kiállításának ideje, helye, az útvonal, a szállított személyek száma/utaslista, az induló kilométer, gépjármûvezetõ neve, jármû adatok. Ezeknek az adatoknak a hitelességét aláírásával a szolgáltatás megkezdése elõtt a fuvarozó és a megrendelõ aláírásával és pecsétjével hitelesíti. A gépkocsivezetõ csak a részteljesítések esetében a kilométeróra-állást és a ténylegesen megtett kilométert rögzíti a menetokmányon. A fuvarozás befejezésekor az összes kilométert és a fuvarozás befejezésének idejét írja be. A megrendelõ vagy megbízottja ezek után igazolja le aláírásával és pecsétjével a menetlevelet a teljesítmény igazolása rovatokban.
Fuvarlevél esetén: felek megnevezése és címe, az áru mennyisége, származása, csomagolás módja, az áru átvételének és kiszolgálásának helye és ideje, fizetésre vonatkozó megállapodás, jármû adatok, gépkocsivezetõ adatok. A fuvarozó és fuvaroztató aláírásával és pecsétjével hitelesíti. A gépkocsi vezetõje a részteljesítések kilométeróra-állását és a kísérõokmány számát rögzíti a menetokmányon, és gondoskodik az áruátvétel és a teljesítmény igazoltatásáról.
Tehát mindezekbõl következik: ha a fuvarozó és a gépkocsivezetõ nem ugyanaz a személy, a gépkocsivezetõnek nem kell aláírni a menetokmányt.”
|